Két teljesen fehér fiatal alligátorra bukkantak louisianai halászok. Az állatok külsőleg néhány anyajegy kivételével teljesen fakók egy ritka betegség miatt. A két hüllőt a New-Orleans-i állatkertbe szállították, ahol hamarosan a látogatók is megtekinthetik őket.
A fehérség oka nem albinizmus, hanem az úgynevezett leucizmus. Ilyenkor az egyedeknek nem a melanintermelése nem működik (ez az albinizmus), hanem a pigmentsejtek osztódása, vagy migrációja nem valósul meg. Ennek eredménye szintén fehér kültakaró, azonban ezen néhol apró foltokban megjelenhet az eredeti szín, sőt a szem sem vörös, mint az albínók esetében. A jelenség madaraknál meglehetősen gyakori, de ismerünk így fejlődött tejfehér kígyót, vagy akár ősz oroszlánt is.
A két újonnan talált állat (akik a Canal-igator és Chomp-itoulas nevet kapták két New Orleans-i utcáról), az Audobon állatkertben csatlakozhatott 10 további fehér társához. Különös, hogy a világon egyedül itt találtak ilyen betegségben szenvedő alligátorokat, azonban mostmár összesen egy tucattal rendelkeznek belőlük.
Canal-igator és Chomp-itoulas egyenként nagyjából 30 centi hosszúak, 6 kilósak, és komoly szerencséjük, hogy még időben befogták őket. A fehér alligátoroknak a vadonban ugyanis nem sok esélye van a túlélésre, a fiatal egyedek rejtőszín hiányában könnyen nagyobb fajtársaik vagy más ragadozók prédájaként végezhetik.
Forrás:
Utolsó hozzászólások